پایگاه فرهنگی مذهبی جنّت الحسین(ع)
تا پرچم حسین روی بام خانه هاست // باور کنید حمله به ایران نمیکنند
از غدیر خم تا عاشورا و تا به امروز ...

آیا صدای "هل من ناصرا ینصرنی؟" امروز را می شنویم؟ آیا ندای "این عمار؟" امروز دلمان را می لرزاند؟ اگر عده ای از کوفیان و مردم آن روز به امام علی(ع) و امام حسین(ع) وفا نکردند و امام عصر خویش را تنها گذاشتند آیا ما امروز همراه امام عصر خویش هستیم؟ آیا پاسخی درخور برای " این عمار؟" و "هل من ناصرا ینصرنی؟" امروز داریم؟ آیا برای آماده شدن شرایط ظهور امام عصر کاری کرده ایم؟ 

صحبت اینجاست که امام علی (ع) ، امام حسین (ع) و امام عصر(عج) همه آیت و فرستاده خدا هستند و بر اساس شرایط زمانه شان است که می بینیم حکومت تشکیل می دهند، صلح می کنند، قیام می کنند، با اشک تقیه می کنند و یا به جهاد علمی می پردازند و یا زندانی می شوند و یا در غیبت به سر می برند، در هر صورت هر کدام اگر در شرایط امام دیگر بودند همان کاری را می کردند که امام دیگر انجام داده است. یعنی امام حسن (ع) اگر شرایط امام حسین (ع) را داشت قیام می کرد و امام حسین (ع) اگر شرایط امام حسن (ع) را داشت صلح می نمود. و اگر شرایط آماده می بود پیروزی نهایی مومنان و مستضعان بر ظلم و کفر جهانی در زمان پیامبر اکرم (ص) و یا هر کدام از امامان می توانست بروز و ظهور پیدا کند. حال آنکه بعد از گذشت این همه سال هنوز این بار روی دوش بشریت سنگینی می کند. اگر بر 25 سال خانه نشینی مولایمان علی(ع) غمگینیم و بر غربت امام حسین (ع) می گرییم باید یادی از حدود 1200 سال انتظار امام عصر (عج) نیز کرد و دانست که ایشان از احوال همه ی جهان آگاه است پس نباید همچون کوفیان بی وفا بود که امام عصرمان چاهی برای درد و دل ندارد.

شادی و تبریک عید غدیر خم و سینه زدن و گریستن برای امام حسین(ع) بسیار ارزشمند و ثواب اما یادمان باشد "كل یوم عاشورا، كل الارض كربلا" را برای ما گفته اند، پس اگر این شادی و این غم را در این ایام داشتیم و یادی از امام عصرمان نکردیم بدانیم یک جای کار ایراد دارد. خیلی ها صدای پیامبر اکرم (ص) را در غدیر خم شنیدند اما در عمل دیدید که ..... خیلی ها حتی برای امام حسین (ع) نامه نوشتند اما به وقتش دیدید که ...... گفته اند اگر کسی بمیرد و امام عصر خویش را درک نکرده باشد به مرگ جاهلیت مرده است. پس باید دنبال بصیرت رفت دنبال آگاهی و بصیرت و دوری از جهل بود البته باید مدنظر داشت که بصیرت از همین مراسمات محرم و عید غدیر می آید باضافه تفکر زیرا بدون تفکر می شود راه نادرست ، آن ها که در صفین با امام علی(ع) جنگیدند قرآن به نیزه داشتند و عده ای معاویه و یزید را ... می خواندند در حالیکه که نیک می دانیم فقط امام ما علی(ع) امیر المومنین است، خوارج ظاهرا مسلمان بودند و آن ملعون که در شب قدر برای ثوابش امام اول شیعیان را در محراب به شهادت رساند و امروز عده ای با الله اکبر چه ها که نمی کنند ...؟!

تمسک به قرآن و اهل بیت و بعد تفکر و تکیه بر قدرت بی نهایت انسان و توکل بر خدا راه پیروزی ماست.

 

صدای "این عمار؟" و "هل من ناصرا ینصرنی؟" در گوش فلک پیچیده ست... یادمان باشد "كل یوم عاشورا، كل الارض كربلا" را....

آخرین ویرایش: پنجشنبه 17 مهر 1393 11:37 ق.ظ
تاریخ ارسال : پنجشنبه 17 مهر 1393  11:37 ق.ظ  | نویسنده :   خادم الحسین
  • موضوعات CATEGORIES2

  • برچسبها TAGS

  • آرشیو ماهانه Monthly Archive

  • صفحات اضافی Static Pages

  • پیوندها Links

  • پیوندهای روزانه Link Dump

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic